Elevforeningens formål er at samle gamle elever og følge med i, hvad der sker på skolen, samt at være støttekreds for skolen. Endvidere er elevforeningen medansvarlig for udgivelsen af Brøderupbogen. Elevforeningen optager alle tidligere og nuværende elever.

Foreningens bestyrelse består af 6 medlemmer, der vælges for 2 år ad gangen på generalforsamlingen.

Hvert afsluttende elevhold på Brøderup Efterskole vælger ved en afstemning, en kvindelig og en mandlig elevrepræsentant for en toårig periode, samt suppleanter for disse, til en juniorbestyrelse.

Juniorbestyrelsen består af 4 medlemmer.

Hvis du ønsker at være medlem af elevforeningen, overfør kr. 100,- til

Bank: Møns Bank
kontonr.: 2014361
reg. nr.: 6140

Påfør venligst navn og årgang

Bestyrelse:


Formand:
Morten Engel Svan
Tlf. 61 33 16 41
mortensvan@hotmail.com

Næstformand:
Ida-Marie Scheer
Tlf. 28 57 41 60
idamariescheer@hotmail.com

Sekretær:
Amalie Kargaard Jensen
Tlf. 26 13 93 94
Amalie_jensen@msn.com

Claes Brændmose Jensen
Tlf. 25 61 47 58
flottemandclaes@gmail.com

Fie Dalhoff Nielsen
Tlf. 31 57 16 42
fienielsen96@live.dk

Karoline Hebo Henriksen
Tlf. 30 22 21 94
karoline-hebo@hotmail.com

Suppleanter:


Amalie Frederikke Andersen
Tlf. 31 44 35 34
amalie@andersen.as

Lukas Vestergaard Andersen
Tlf. 26 18 34 02
Lukas_@live.dk

Joachim Dam Jonassen
Tlf. 61 39 18 09
borre.dj@live.com

Daniel Krebs Lassen
Tlf. 28 55 37 37
Daniellassen1991@gmail.com

Rasmus Ahlefeldt Simonsen
Tlf: 21 56 41 62
Rasmus.simonsen96@hotmail.com

Lukas Alexander Rathnov
Tlf. 93 99 05 00
dinkyboy@live.dk

Kira Jensen Hartz
Tlf. 50 44 82 32
kira.jensen.hartz@gmail.com

Jeppe Thejll Eggebrecht
Tlf. 61 65 50 75
jeppethejll@gmail.com

Anders Holm Pedersen
holm-anders-holm@hotmail.com

Maria Tambour Mortensen
maria.tambour.mortensen@gmail.com

Juniorbestyrelsen:


Selma Thyssen
elma@uhl-thyssen.dk

Mikkel Daugaard
mikkel.md95@gmail.com

Klara Rovsing Sloth
slothklara@gmail.com