Elevforeningens formål er at samle gamle elever og følge med i, hvad der sker på skolen, samt at være støttekreds for skolen. Endvidere er elevforeningen medansvarlig for udgivelsen af Brøderupbogen. Elevforeningen optager alle tidligere og nuværende elever.

Foreningens bestyrelse består af 6 medlemmer, der vælges for 2 år ad gangen på generalforsamlingen.

Hvert afsluttende elevhold på Brøderup Efterskole vælger ved en afstemning, en kvindelig og en mandlig elevrepræsentant for en toårig periode, samt suppleanter for disse, til en juniorbestyrelse.

Juniorbestyrelsen består af 4 medlemmer.

Hvis du ønsker at være medlem af elevforeningen, overfør kr. 100,- til

Bank: Møns Bank
kontonr.: 2014361
reg. nr.: 6140

Påfør venligst navn og årgang

Bestyrelse:


Formand:
Morten Svan Christensen
Tlf. 61 33 16 41
mortensvan@hotmail.com
Næstformand:
Daniel Krebs Lassen
Tlf. 28 55 37 37
Daniellassen1991@gmail.com
Sekretær:
Amalie Kargaard Jensen
Tlf. 26 13 93 94
Amalie_jensen@msn.com
Ida-Marie Scheer
Tlf. 28 57 41 60
idamariescheer@hotmail.com
Joachim Dam Jonassen
Tlf. 61 39 18 09
borre.dj@live.com
Claes Brændmose Jensen
Tlf. 25 61 47 58
flottemandclaes@gmail.com

Suppleanter:

Amalie Frederikke Andersen
Tlf. 31 44 35 34
amalie@andersen.as
Lukas Vestergaard Andersen
Tlf. 26 18 34 02
Lukas_@live.dk
Rasmus Ahlefeldt Simonsen
Tlf: 21 56 41 62
Rasmus.simonsen96@hotmail.com
Laura Novack Rasmussen
Tlf. 26 39 47 02
Novack0507@me.com
Fie Dalhoff Nielsen
Tlf. 31 57 16 42
fienielsen96@live.dk
Karoline Hebo Henriksen
Tlf. 30 22 21 94
karoline-hebo@hotmail.com
Lukas Alexander Rathnov
Tlf. 93 99 05 00
dinkyboy@live.dk

Juniorbestyrelsen:

Maria Tambour Mortensen
maria.tambour.mortensen@gmail.com
Anders Holm Pedersen
holm-anders-holm@hotmail.com
Jeppe Thejll Eggebrecht
Tlf. 61 65 50 75
jeppethejll@gmail.com
Kira Jensen Hartz
Tlf. 50 44 82 32
kira.jensen.hartz@gmail.com